Virtuali kelionė po pasaulį su Google Earth

Tuesday, December 15, 2009 22:16

Ši apžvalga skirtas visiems norintiems keliauti po pasaulį, neišeinant iš namų… beje patarimas pravers ir visiems mėgstantiems keliauti ne virtualiai.

Šiandien pasižvalgysime po pasaulį kartu su “dėde Googlu”, o tiksliau su jo nuostabiu įrankiu Google Earth.

google-earth-screen1

Kam jau teko naudotis šiuo įrankiu, puikiai žino nuostabias galimybes, kaip virtualiai galima keliauti po pasaulį, neatsitraukiant nuo kompiuterio. Čia matomi ir trimačiai pastatų vaizdai, ir gatvės ir turistų nuotraukos ir begalybė kitų nuostabių dalykų, ką pateikia Google.

Prieš kelis mėnesius skaičiau straipsnį, kaip Google Map automobilio atvykimui ruošėsi visas miestelis ir surengė šventę, vien tam, kad miestelio gatvės Google žemėlapyje būtų įamžintos, kaip pastoviai švenčiančios šventes. Gaila, bet nuorodos į straipsnį ir video neturiu. Na bet kokiu atveju, buvau pamiršęs apie tai ir niekad nepagalvojau tokios funkcijos paieškoti Google Earth programoje.

Ir štai betyrinėdamas naujas pasaulio vietas su Google Earth sugalvojau įsijungti šone esančią funkciją “Gatvės vaizdas”. Žemėlapyje atsirado daug fotoaparato ikonų.

google-earth-screen3

Nieko iš tikro neįtariau, plius tai, kad žemėlapio valdymas kiek sulėtėjo. Tačiau iš smalsumo pasispaudus ant šios ikonos atradau tikrai puikias galimybes. Šios ikonos suteikia galimybę pabūti bet kurioje pasaulio vietoje, neatsitraukiant nuo kompiuterio.

Žemiau pavaizduotame žemėlapio fragmente yra Gibraltaro sąsiauris. Niekada čia neesu buvęs, o ir artimiausiu metu neplanuoju ten nuvykti, tačiau tikrai įdomu, kaip atrodo ši vieta.

google-earth-screen4

Žemėlapyje matosi gatvė, bei krantas. Iš palydovo darytose nuotraukose detalės nėra visai aiškios, be to norisi pamatyti viską žmogaus akimis. Foto ikonėlės išsidėsčiusios išilgai gatvės. Priartinus žemėlapį arčiau atsiranda toks vaizdas:

google-earth-screen5

Vietoj foto ikonos pasirodo sferinės nuotraukos vaizdas, su panašiu vaizdu, ką matome grafiniame žemėlapyje. Pasispaudus ant šios sferinės nuotraukos patenkame į kitokį režimą:

google-earth-screen6

Matosi realus šios vietos vaizdas tikroje nuotraukoje, kuri ir buvo padaryta Google street car automobiliu. Įdomiausia tai, kad Jūs galite apsižvalgyti aplinkui: pasisukti į šonus, pažiūrėti į viršų ir žemyn, atitolinti ir priartinti vaizdą. Ir viskas pateikiama pakankamai aukštos kokybės nuotraukose. Galima judėti į priekį nuotraukų pagalba, ir darytis į visas puses.

Grafinis palydovo vaizdas niekaip nesulygsta su vaizdu nuotraukose. Palyginimui pateikiu dar du vaizdus:

tenerife-san-andreas0

tenerife-san-andreas

Ilgiau panaršius, supratau, kad šia funkcija naudotis visame pasaulyje nepavyks – ji veikia tik ten kur pabuvojo Google Street automobilis. Lietuva, deja, buvo kolkas aplenkta.

O lietuviai, pastaruoju metu pamėgę keliones į Egiptą bus taip pat nuvilti, nes Google automobilis čia taip pat nesilankė:

keliones-i-egipta-piramides

Taigi linkiu visiems gerų virtualių kelionių. Daugiau apie “Street view” galimybes žiūrėkite šiame filmuke:

Tikėkimės, kad artimiausiu metu nuo foto Google nepereis link realaus laiko video transliacijų:

Susiję įrašai


 
Palikite žinutę arba nuorodą iš Jūsų svetainės.
Nenaudinga informacijaNaudinga informacija (Nevertintas. Būk pirmas!)
Loading ... Loading ...
Tags: ,

Vienas komentaras įrašui:
“Virtuali kelionė po pasaulį su Google Earth”

  1. Keliones draudimas parašė:

    November 28th, 2013 at 11:11:25

    Tas Google Earth – didžiausias mano mamos džiaugsmas :D ai, bet tikrai kartais būn smagu virtualiai pakeliaut :)

Komentuokite šį įrašą

 

Security Code: